Az Ön böngészője nem támogatja a JavaScriptet. Kérem kapcsolja be a böngésző beállításaiban!
Villamos készülékek érintésvédelmi felülvizsgálata 1

Villamos készülékek érintésvédelmi felülvizsgálata

Villamos készülékek érintésvédelmi felülvizsgálata

Az érintésvédelem szabványossági felülvizsgálatának elvégzése munkahelyeken jogszabályi kötelezettség. A munkáltató nem engedheti meg magának, hogy a dolgozói olyan környezetben dogozzanak, amit érintésvédelmileg nem ellenőriztek, és erről nincs olyan minősítő irat, amiben bizonyítani tudja, hogy eleget tett a jogszabályban foglaltaknak.

Az érintésvédelmi felülvizsgálatot, amikor megrendelik, meghatározzák a felülvizsgálónak, hogy mit és meddig vizsgáljanak meg. Amennyiben az épület nem bérlemény, általában érintésvédelmi felülvizsgálatkór az elosztóktól a használt villamos berendezésekig tart a felülvizsgálat. Ami az épületben található, komplett minden villamos berendezésről minősítést kapunk, az érintésvédelmi felülvizsgálat közben nem vizsgálják mi kinek a tulajdona,

Ha kézbe veszünk egy érintésvédelmi minősítő iratot, annak mindig tartalmaznia kell egy mérési jegyzőkönyvet. Ott részletesen fel vannak sorolva a mérési pontok, az hogy mit vizsgált a felülvizsgáló. Ha csak az elosztók, lámpatestek, és a végponti dugaszoló aljzatok szerepelnek a jegyzőkönyvben, és nem találunk a felsorolásban villamos készüléket, akkor csak a végponti áramkörökig tartott az érintésvédelmi felülvizsgálat. Ebben az esetben a villamos készülékek, amik a dugaszoló aljzatokba csatlakoznak, nem lettek felülvizsgálva, ezért nem is szerepelnek a jegyzőkönyvben. Ilyenkor a villamos készülékekről, külön kell csináltatni érintésvédelmi felülvizsgálatot.

Általában azok az épületek amiket az üzemeltetők kiadnak bérbe irodának, vagy műhelynek, az érintésvédelmi ellenőrzés csak a fixen szerelt villamos berendezésekre terjed ki. Ezek a villamos főelosztók, alelosztók, lámpatestek, falba szerelt dugaszolóaljzatok, és ami az épülethez tartozik. A bérlő az üres irodákba betelepíti a saját villamos eszközeit. Konyhai berendezések, irodai gépek, eszközök, hosszabbítók, laptop töltők, számítógépek monitor, nyomtató, asztali lámpa. Vagy egy bérelt műhely helyiségbe, betelepítik a saját villamos gépeiket amiket használni fognak. Az üzemeltető ezekért a villamos berendezésekért nem tud felelőséget vállalni, azért hogy ezek a gépek milyen érintésvédelemmel rendelkeznek, biztonságosak e használatuk közben. A csatlakoztatott villamos berendezések érintésvédelmi felülvizsgálata, ugyan olyan fontos, mint az épület érintésvédelme. Ezeknek a villamos készülékek érintésvédelmi felülvizsgálatáról a bérlőnek kell gondoskodnia, amennyiben az épület többi részét már felülvizsgáltatták és erről van is érvényes érintésvédelmi minősítő irat. A készülékek érintésvédelmi minősítő irata, csak az épület érintésvédelmi jegyzőkönyvével együtt érvényes.

A mennyiben úgy egyeznek meg az üzemeltetővel, hogy a bérlő kötelessége elvégezni a villamos felülvizsgálatokat, akkor nem kell külön vizsgálni az épület hálózatát a csatlakoztatott villamos berendezésektől, hanem lehet kérni komplett érintésvédelmi felülvizsgálatot. Ilyenkor a felülvizsgálat mindenre kiterjed, és komplett minősítést kapunk a hálózat és a villamos készülékek érintésvédelméről.

Hívjon bizalommal! 06-30/722-8573 Kérdése van? Írjon üzenetet! 1borbasistvan@gmail.com

Ingyenes kiszállás! Pest megyében, Fejér megyében, Tolna megyében kiszállási díjat nem számítunk fel!

Ahol már bizonyítottunk