Az érintésvédelmi jegyzőkönyv, egy dokumentáció, amely képet ad a vizsgált villamos berendezés érintésvédelmének állapotáról. Ez a dokumentáció több részből áll össze. Tartalmazza a villamos berendezés alapadatait, egy minősítést az érintésvédelem állapotáról, és az érintésvédelmi mérési jegyzőkönyvet. Ez a dokumentáció összességében az érintésvédelmi jegyzőkönyv, vagy más néven, ez a hivatalos megnevezése, érintésvédelmi minősítő irat.
Ezt oldalt látjuk meg először, ha kezünkbe vesszük a jegyzőkönyvet. Itt találjuk a bal felső sarokban a dokumentum nyilvántartási számát. Azt hogy miről szól a jegyzőkönyv, vagyis középen nagy betűkkel Érintésvédelmi minősítő irat. Alatta a lap alján a vizsgálat helye, ellenőrzött berendezés megnevezése, és a vizsgálat időpontja. Ennél több adatot az előlap nem kell, hogy tartalmazzon.
Ez oldal az érintésvédelmi jegyzőkönyv első oldala, és a következő adatokat tartalmazza: a megrendelő neve, a vizsgálat helye és ideje, a vizsgált berendezés. Ezen kívül a felülvizsgálatot végző neve, szakképzetsége, bizonyítványának száma. És bárki, aki jelen volt a vizsgálat ideje alatt. Ha volt üzemi kísérő, annak a neve. Érintésvédelmi jegyzőkönyvet, vagy minősítő iratot összeállította neve. Tartalmazza még azt hogy a felülvizsgálatra milyen alkalomból került sor. Pl: új létesítés, bővítés, átalakítás, javítás, rendszeresen ismétlődő ellenőrzés esedékessége, hiba ok meghatározása, vagy más egyéb alkalomból került sor.
A lap aljára kerül a érintésvédelmi jegyzőkönyv készítésének dátuma, cégszerű aláírás és a pecsét, vagyis a cégbélyegző.
Ebbe a fejezetbe írjuk a vizsgált berendezésünk legfontosabb adatait, és amit lényegesnek tartunk. A vizsgált berendezés feszültsége, egy vagy háromfázisú, a betáplálás típusa, az érintésvédelem módja, Nyilatkozunk az egyenpotenciálú összekötés meglétéről, ha történt ilyen.
Felsoroljuk a figyelembe vett rendeleteket, szabványokat, amik szerint létesítették a villamos kivitelezést, és ami szerint a felülvizsgálatot végeztük.
Itt találjuk hány lapból és mennyi mellékletből áll az érintésvédelmi jegyzőkönyv. Milyen keltű dokumentációval együtt érvényes. Az ellenőrzés mérése ideiglenes vagy végleges hálózatról történt. A végleges betáplálásra átkötésről az ellenőrzés méréseit mely csatlakozási pontokon kell ismét elvégezni. És amit még fontosnak tartunk.
Itt nyilatkozunk a vizsgálatról a megrendelő által vizsgált berendezésről, és mi alapján végeztük a felülvizsgálatot.
A minősítés fejezetben adunk számot a vizsgált berendezés érintésvédelmének megfelelősségéről, hibáiról és talált szabványtalanságokról. Egyértelműen és határozottan nyilatkozunk:
Az érintésvédelmi jegyzőkönyv minősítése megfelelt vagy nem felelt meg.
Ha voltak hibák, akkor fontossági sorrendben felsoroljuk azokat:
Itt határozzuk meg az érintésvédelmi jegyzőkönyv érvényességét, mikor kell legközelebb érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálat illetve kötelező szerelői ellenőrzés vizsgálatát elvégezni az adott villamos berendezésen.
Ebbe a táblázatban az elvégzett hibák kijavításának felsorolását, a javítást végző villamos szakember írja be a hibák kijavítását követően. Sorszám, elvégzett hiba leírása, javítást végző neve, szakképzetsége, javítás dátuma és aláírás.
Ezek már a minősítő irat, érintésvédelmi mérési jegyzőkönyv mellékletek, amelyek mindig tartalmazzák a mérés típusát, milyen érintésvédelmi osztályú berendezésekre terjed ki a vizsgálat. Tartalmazza a használt műszer típusát, gyári számát, és a műszer kalibrálásának évszámát. Van egy jelmagyarázat a mérési jegyzőkönyvben található rövidítések értelmezéséről. És ide írjuk, amit még fontosnak tartunk, a méréskór tapasztalt időjárási körülményeket stb.
A táblázatban sorszám szerint beírjuk az elvégzett méréseket, értelemszerűen kitöltjük a táblázatot, és egyenként minősítjük a mért eredményeket.
Hívjon bizalommal! 06-30/722-8573 Kérdése van? Írjon üzenetet! 1borbasistvan@gmail.com
Ingyenes kiszállás! Pest megyében, Fejér megyében, Tolna megyében kiszállási díjat nem számítunk fel!